پیام دبیر همایش

به نام یگانه دادگر هستی
خدای عادل متعال را شاکریم که برما منّت نهاد تا با توفیق و عنایت خاصّه¬اش؛ قدم در مسیر پر ارج و ارزشمندی نهادیم و اهتزاز پرچم تجلیل از منادیان انصاف و عدالت و کَرَّمناگویان جهان بشریت را عهده دار گشتیم.
بی تردید در عرصه زندگی اجتماعی با هدف نیل به کمالِ نوعِ بشر ، جامعه حقوقی کشور ضمن ترسیم وصیانت از بایسته ها و نبایسته های حیات فردی و اجتماعی به منظور تحقیق عدالت و سامان بخشی به جریان زندگی انسان ها ، نقش مهم و مؤثری را عهده دار است.
در کشور عزیزمان؛ به ایران اسلامی ، بزرگان و پیش قراولان این حوزه از علوم انسانی با به جان خریدن رنج ها و مشقت های وافر ، هماره در هموار ساختن و تثبیت قواعد این علم الهی ساعی بوده و خدمات شایانی را از حاصل اقدامات خود به یادگار گذارده اند.
در این بین آنچه محتمل و بعضاً مورد غفلت و نسیان قرار می گیرد، معرفی و قدر شناسی از این چهره های خدوم علمی و عملی می باشد که در کشاکش تلاش های بی شائبه شان غرق شده و آثار و عایدات فعالیت های متنابع آنها از نظرها غائب گشته است.
بر این اساس بر این باوریم که شناسایی ، تعریف و تجلیل از فرزانگان خانواده محترم حقوقی در مسیر اعتلا و استقرار کامل حق و عدالت در سراسر جهان، بر ما فرض گشته و این توفیق بزرگ را از خوانِ خدایِ دادگر و منّان می دانیم.
«دهکده حقوقی سفید» مصمّم است تا با بهره گیری از تجارب، آموزه ها و عمر علمی و آموزشی روشن خویش به همّت و یاری جمعی از بزرگان و استادان عرصه حقوقی ملی و بین المللی، هر ساله طی فرآیندی آزموده، عالمانه و مردمی خدمتگزاران این بستر را به جهانیان بشناساند. با این توضیح «دبیرخانه دائمی اهدای جایزه چکش زرین عدالت» در جوار مضجع مشعشع عالم آل محمد(ص) تشکیل و بنا نهاده شد تا بتواند هر ساله پذیرا و میزبان جمعی از فعالان و منادیان عدل و داد باشد.
آنچه مسلّم است اینکه چکش زرین عدالت، نُمادی از جنس این دنیایی برای قدردانی و اکرام از زحمتکشان عرصه علم حقوق و وکالت می باشد و چه بسا جزای زرین معنوی و آن دنیایی آن عزیزان در پیشگاه خدای حّیِ قادر محفوظ خواهد بود.
دبیرخانه دائمی آئین اهدای جایزه چکش زرین عدالت مفتخر است تا نخستین همایش خود را در سیزدهم اسفند ماه 1395 شمسی با تشریف فرمایی خیلِ خونگرم و فهیم جامعه حقوقی کشور برگزار نموده و اولین جایزه خود را به منتخب هیئت داوران همایش تقدیم نماید.
باشد تا به مدد الهی، با عمری مستدام، میزبان چهره های شُهره شَهر حقوق در دهکده سفید باشیم.

حق یارتان
سعید حقیقی – دبیرهمایش

  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    میدان استقلال، جنب کانون کارشناسان دادگستری، آموزشگاه وکالت دادستان ، جنب کانون وکلا ، دهکده سفید

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.